Mes galime parinkti dažus, atitinkančius praktiškai visus Jūsų keliamus reikalavimus mechaniniam, cheminiam atsparumui ir išvaizdai. Bėgant laikui miltelinis dažymas pradeda taupyti Jūsų pinigus.
Kas tai - miltelinis dažymas?
Pilnas miltelinio dažymo procesas susideda iš:
- Paruošimo ir džiovinimo
- Dažymo
- Kaitinimo
- Transportavimo sistemos
Ruošiant dažymui gaminys nuvalomas, nuo paviršiaus mechaniškai ir chemiškai pašalinamos rūdys ir kiti oksidacijos produktai.
Konkrečiai medžiagai taikomas skirtingas paruošimas. Pavyzdžiui plienas fosfatuojamas, kai kurie lydiniai achromatuojami.
Paruošus ir išdžiovinus gaminys dažomas.
Elektrostatinio dažymo sistemą paprastai sudaro (1) rezervuaras, (2) dažų tiekimo siurblys, (3) elektrostatinis modulis, (4) purkštuvas ir atliekų surinkimo- regeneravimo sistema. Milteliai iš rezervuaro patenka į purkštuvą, kur maišomi su oru ir įelektrinami. Keičiant oro ir miltelių kiekį bei tarpusavio santykį gaunamas reikiamas dažų srautas ir tankis. Keičiant įtampą tarp purkštuvo ir dažomo ruošinio reguliuojamas miltelių srauto greitis ir sluoksnio tolygumas. Elektros laukas tarp purkštuvo ir ruošinio nukreipia miltelių-oro mišinį link dažomo paviršiaus ir netgi link ruošinio „nugaros“.
Nedideli kiekiai nenusėdusių ant ruošinio miltelių gali būti surenkami siurbliu, nusodinami ant filtrų ir dar kartą panaudojami.
Nudažyti gaminiai patenka krosnin, kur yra kaitinami iki 200 C apie 0,5 valandos. Dažai išsilydo ir išsilieja tolygiu 0,003mm iki 0,5mm sluoksniu priklausomai nuo poreikio. Jeigu dažai termoreaktyviniai- kaitinami polimerizuojasi.
Atšaldytus gaminius galima transportuoti.
Transporto sistema- tai konvejeriai, kuriais ruošiniai juda iš paruošimo vietos į džiovinimą, dažymą, kaitinimą ir iš krosnies.